Czy trądzik różowaty jest zaraźliwy?

Czym jest trądzik różowaty?

Trądzik różowaty jest jedną z najbardziej dokuczliwych chorób skóry, która objawia się rumieniem na skórze, słabymi naczynkami i krostkami, gdyż dotyka nie tylko naczynia krwionośne, ale także gruczoły łojowe. Sprawia to, że skóra twarzy jest wyjątkowo wrażliwa nie tylko na podrażnienia mechaniczne, lecz również zmiany temperatury czy składniki kosmetyków. Jeżeli tylko rozpoznajemy u siebie symptomy trądziku różowatego, powinniśmy się udać do lekarza dermatologa, ponieważ mimo że jest nieuleczalny, to dzięki odpowiedniej pomocy można załagodzić objawy. Ma on również okresy zaostrzenia i wyciszenia, natomiast przy odpowiedniej profilaktyce leczenia i dbania, można uniknąć nagłych nawrotów ostrych objawów. Ze względu na to, jak wiele czynników wpływa na skórę każdego dnia, przy chorobach skóry trzeba być szczególnie uważnym i dopasować kompleksową pielęgnację i minimalizację przyczyn mogących pogorszyć stan.

Skąd się bierze?

Wśród powodów zachorowania na trądzik różowaty możemy znaleźć:

  • zaburzenia hormonalne 
  • tendencja do zakażeń bakteryjnych
  • promieniowanie UV – poprzez nadmierną ekspozycją na słońcu bez odpowiednich filtrów
  • wirus HPV
  • choroby układu pokarmowego, a także dieta negatywnie wpływająca na trawienie
  • stosowanie kosmetyków z substancjami potencjalnie drażniącymi, np. sterydami
  • zmiany temperatury i przesadne rozgrzewanie skóry, np. zabiegami, masażami, sauną, kosmetykami
  • obciążenia genetyczne
  • alkohol i nikotyna

Czy trądzik różowaty jest zaraźliwy?

Mimo że jest to przewlekła i ciężka do wyleczenia choroba skóry, na której rozwój i przebieg ma wpływ wiele czynników, to nie jest ona zaraźliwa. Ze względu na to, jak wygląda wtedy cera, można odnieść wrażenie, że niewiele trzeba by się zarazić. Natomiast patrząc na stadia choroby, rumień ma podłoże w słabszych naczyniach krwionośnych, występujących zwłaszcza w okolicy nosa, policzków, czoła i brody, czasami przechodzi na dekolt, plecy, skórę głowy. Następnie pojawiają się krostki i grudki mające związek z gruczołami łojowymi, które w tym przypadku zatykają się. W zaawansowanym stadium schorzenia gruczoły przerastają, tworząc guzy i nacieki. 

Kogo dotyka problem trądziku różowatego?

Trądzik różowaty jest chorobą, która najczęściej w pierwszych stadiach występuje u kobiet między 30 a 40 rokiem życia, na podłożu hormonalnym, dlatego na ogół pojawia się w trakcie ciąży, przekwitania, owulacji i menstruacji. Najcięższe przypadki w ostatnim stadium schorzenia pojawiają się jednak wśród mężczyzn. Pierwsze objawy mogą pojawić się przed 25 rokiem życia, rozkwit choroby przypada na okres między 30 a 60 rokiem życia, niezależnie od płci. W grupie ryzyka zachorowania są osoby, które przechodziły ostry trądzik młodzieńczy, a także mają łojotokowe zapalenie skóry.

Czy trądzik różowaty można wyleczyć?

Tak samo jak w przypadku pytania o to, czy trądzikiem różowatym jest zaraźliwy, i tu jest odpowiedź negatywna. Nie da się całkowicie wyleczyć tej choroby skóry, da się natomiast załagodzić i uśpić fazę zaostrzenia. Wybierając kosmetyki, które nie zawierają alkoholu, olejków eterycznych, czy mięty, a także wszelakich składników rozgrzewających, które rozszerzą naczynia krwionośne i powiększą rumień. Warto także zwracać uwagę na to, czy działają nawilżająco, antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Dużą różnicę zrobi również filtr przeciwsłoneczny, który uchroni skórę przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne, dzięki któremu uda się uniknąć podrażnień. Lecząc się na trądzik różowaty trzeba pamiętać, co negatywnie wpływa na kondycję cery i wystrzegać się potencjalnie szkodliwych czynników, a także dopasować odpowiednią dietę, wyregulować hormony i wyeliminować stres, alkohol, papierosy.


Vigrax - tabletki na potencję - sprawdź naturalne, ziołowe tabletki na impotencję!

Jak powiększyć penisa? - naturalne powiększanie penisa. Powiększ swojego penisa nawet o 7,5 cm.

Pro Long System - skuteczne powiększanie penisa.

 penis rozmiar

CommentsLeave a Reply