Depilacja laserowa – najlepsza metoda usuwania owłosienia

Depilacja laserowa może całkowicie odmienić nie tylko wygląd, ale i nastawienie do życia. Usunięte na stałe owłosienie podnosi samopoczucie, komfort i w konsekwencji – sukcesy na polu osobistym i zawodowym. Na letnie miesiące polecana jest bezpieczna depilacja laserowa bikini – jak się do niej przygotować?Czy rzeczywiście najbardziej nowoczesną metodą usuwania owłosienia jest depilacja laserowa? Przeciwwskazania, opinie pacjentów i rozwianie wątpliwości na temat bólu to podstawowe kwestie, o których powinniśmy wiedzieć.

Różnice między depilacją laserem, woskiem i goleniem
Co ile trzeba powtarzać? Czy mogą wrastać włoski? Czy może pojawić się zapalenie mieszków włosowych?
Depilacja laserem Po zakończeniu serii włosy nie odrastają Nie Nie
Golenie maszynką W zależności od wielu czynników: co dzień – co tydzień Rzadko Tak
Depilacja woskiem Co około miesiąc Tak Rzadko

DEPILACJA LASEROWA – PRZYGOTOWANIE

Każda depilacja laserowa wymaga przygotowania. Trzeba:

 • zrezygnować z depilatora elektrycznego, pęsety i wosku (na ok. 4 tygodnie przed pierwszą dawką lasera).
 • zrezygnować z przyjmowania leków fototoksycznych i fotoalergicznych (na ok. tydzień przed zabiegiem).
 • zrezygnować z picia ziół tj. np. nagietek, dziurawiec (na ok. tydzień przed zabiegiem).
 • usunąć owłosienie maszynką (dzień przed zabiegiem).

Depilacja laserowa to również wykluczenie przeciwwskazań. Do najważniejszych należą:Depilacja laserowa pach.

 • choroby skóry i ogólnoustrojowe.
 • infekcje – grzybica, zapalenia bakteryjne, zapalenia wirusowe.
 • skłonności do występowania alergii.
 • leczenie antybiotykami.
 • ciąża.
 • okres laktacji.
 • nabycie świeżej opalenizny.

„Rozważając użycie lasera, zaleca się skonsultowanie swoje sytuacji zdrowotnej z medykiem. Pozwoli to zakwalifikować pacjenta do zabiegu i uniknąć niepożądanych skutków ubocznych” – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Medycyna estetyczna poprawia wygląd i stan skóry, ale tylko wtedy, jeśli podchodzimy do niej z rozsądkiem, przy zachowaniu pełnego zdrowia.W związku z przeciwwskazaniem dotyczącym świeżej opalenizny, do pierwszego zabiegu warto podchodzić zimą lub po prostu w chłodniejszych porach. Depilacja laserowa trwale uszkadza macierzyste komórki włosów.

WRASTAJĄCE WŁOSKI I INNE POWODY SKŁANIAJĄCE DO WYKONANIA ZABIEGU

Wrastające włoski i zapalenie mieszków włosowych to dwa powody, które skłaniają nas do wykonania zabiegu. Wrastanie włosków ma miejsce wtedy, gdy regularnie stosujemy standardowe metody golenia, a nasza skóra staje się podrażniona i wysuszona. Cienkie, rosnące włoski nie mają siły przebicia i zakręcają się, przyjmując postać czarnych kółeczek.

Jeśli natomiast dojdzie do zapalenia mieszków włosowych, to na ciele pojawią się czerwone, nieestetyczne krosty, które mogą boleć, piec lub wywoływać swędzenie. Poza schorzeniami ciała, argumentacja pacjentów dotyczy często potrzeby zwiększenia komfortu i swobody – związanych np. z regularnym, częstym chodzeniem na basen. Letnie sezony, które sprzyjają opalaniu i kąpieli nad morzem lub nad jeziorem również wymagają gładkiego ciała.

Depilacja laserowa Sopot – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

LASER DO DEPILACJI VECTUS – POPULARNOŚĆ I SKUTECZNOŚĆ

Dlaczego pacjenci wybierają laser do depilacji Vectus? Połączenie rozwiązań technologicznych tj. Advanced Contant Cooling, Skintel oraz Photon Recycling pozwala przejść przez zabieg w pełni bezpiecznie. Ciało nie zostaje przegrzane, a aktywność sprzętu dostosowana do konkretnego miejsca, typu owłosienia i skóry. Laser ma też certyfikat FDA, który potwierdza jego możliwości. Wśród innych sprzętów, klasyfikuje się jako najpopularniejszy, stosowany na całym świecie.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE O DZIAŁANIU LASERA VECTUSDepilacja laserowa nóg.

Dla trwałego usunięcia owłosienia nie ma obecnie lepszej metody niż depilacja laserowa. Opinie, które wychodzą z ust pacjentów na temat lasera Vectus wyrażają zachwyt:

 • efektem – skuteczność jest już widoczna po 1 zabiegu, a zalecana seria to tylko 4-6 powtórzeń.
 • szybkością – zabieg nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut (dokładny czas zależy od depilowanego miejsca)
 • wygodą – zalecenia, które dotyczą przygotowania jak i późniejszej pielęgnacji (np. balsamami z panthenolem) nie są wymagające i uciążliwe.
 • wpływem na zmianę życia – energia i motywacja, która przychodzi po zabiegu jest bardzo wysoka. Depilacja laserowa daje komfort, a tym samym większą pewność siebie.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? MOŻESZ ODCZUWAĆ DYSKOMFORT

Każdy zastanawia się czy depilacja laserowa boli, ponieważ niepokój związany z dolegliwościami jest dla człowieka naturalny. Laserowa depilacja nie wymaga stosowania znieczulenia, co nie powinno być jenak przeszkodą. W grę wchodzi odczuwanie dyskomfortu, które zależy od depilowanego miejsca – im bardziej wrażliwe, tym silniejsze zachodzą reakcje ze strony ciała.

Depilacja laserowa pach może być np. bardziej uciążliwa niż działania na pośladkach. Wiele zależy od osobistych progów bólowych. Po zabiegu stosujemy kremy nawilżające, unikamy słońca i chlorowanej lub gorącej wody (baseny i długie, domowe kąpiele). Jeśli depilacja miała miejsce pod pachami – na kilka dni odkładamy dezodoranty i antyperspiranty.


Vigrax - tabletki na potencję - sprawdź naturalne, ziołowe tabletki na impotencję!

Jak powiększyć penisa? - naturalne powiększanie penisa. Powiększ swojego penisa nawet o 7,5 cm.

Pro Long System - skuteczne powiększanie penisa.

 penis rozmiar

Comments2 Responses to “Depilacja laserowa – najlepsza metoda usuwania owłosienia”

 1. offasa on Wrzesień 26th, 2015 11:33

  Ja ogólnie wolę ten lekki niekomfortowy ból podczas depilacji laserowej niż męczyć się do końca życia z wrastającymi włoskami.

 2. Lishoa on Październik 3rd, 2015 21:22

  Taką depilację laserową w zależności od przypadku, rejonu oraz powierzchni depilacji trzeba będzie powtórzyć z 5-6 razy. Wiem, ponieważ sama przez to przechodziłam, ale nie znaczy to, że to jest jakiś minus tych zabiegów wręcz przeciwnie taka ilość serii pozwoli na bardzo długo cieszyć się gładka skórą.

Leave a Reply