Impotencja mieszana (złożona)

Bez „seksualnego zdrowia”, podobnie jak np. bez zdrowia cielesnego czy psychicznego, człowiek nie może mówić o dobrym zdrowiu w ogóle. Istnieje wiele zespołów wpływających na zdrowie seksualne mężczyzny i stanowiących o męskiej dysfunkcji seksualnej, wśród których można wyróżnić trzy podstawowe grupy: przyczyny psychologiczne przyczyny organiczne oraz związane z leczeniem. Mogą one występować jako odrębne schorzenia, ale często dwie lub więcej przyczyn pojawiają się jako współwystępujące, utrudniając znacznie prawidłowe leczenie przy użyciu standardowych metod. Niestety, bardzo często impotencja jest wynikiem występowania wielu czynników jednocześnie. Ocenia się, że w co trzecim przypadku mamy do czynienia z impotencją „mieszaną”.

U różnych mężczyzn zaburzenia wzwodu mogą mieć różne podłoże. Ponadto istnienie konkretnych przyczyn jest także związane z wiekiem mężczyzny. U nastolatków i w grupie młodych mężczyzn najczęstszym powodem są z reguły problemy psychologiczne (brak doświadczenia, kompleksy, lęk przed niechcianą ciążą). Dla mężczyzn w średnim wieku najistotniejszymi czynnikami istnienia zaburzeń erekcji są: stres, przemęczenie z przepracowania oraz bardzo często problemy w relacjach z partnerem.

Także u dojrzałych mężczyzn dużą grupę zaczynają stanowić przyczyny organiczne (cielesne, dotyczące chorób organizmu). Równocześnie z procesem starzenia się grupa czynników organicznych powodujących dysfunkcje seksualne zaczyna odgrywać dominujące znaczenie. Ocenia się, że największą grupą przyczyn są tu zaburzenia związane z układem sercowo-naczyniowym i chorobami wywołującymi zmiany w naczyniach doprowadzających krew do prącia.

Dla przykładu u mężczyzn cierpiących na cukrzycę powodem impotencji mogą być zmiany naczyniowe, problemy hormonalne oraz neuropatie. Przyczynę może stanowić sama choroba, ale też przyjmowane w związku z jej leczeniem konkretne leki.

Leczenie impotencji, u podłoża której występuje kilka przyczyn jest najtrudniejsze, jednak możliwe jest osiągnięcie zadowalającego efektu.

 


Vigrax - tabletki na potencję - sprawdź naturalne, ziołowe tabletki na impotencję!

Jak powiększyć penisa? - naturalne powiększanie penisa. Powiększ swojego penisa nawet o 7,5 cm.

Pro Long System - skuteczne powiększanie penisa.

 penis rozmiar

CommentsLeave a Reply