Łupież pstry a ciąża – o czym powinniśmy pamiętać?

Ciąża to specyficzny okres, w którego trakcie należy uważać na przyjmowane środki medyczne, aby uniknąć negatywnych dla dziecka efektów. Jest to szczególnie istotne w przypadku pierwszego trymestru ciąży, gdy płód jest najbardziej narażony na niebezpieczeństwo. Naturalnym jest zatem pojawienie się pytania: łupież pstry a ciąża — co można stosować, jak sobie radzić?
Na wstępie warto zaznaczyć, że w pierwszym trymestrze warto powstrzymać się od stosowania miejscowych środków przeciwgrzybicznych (jak maści, czy płyny). Po tym okresie nie powinny mieć wpływu na dziecko. Dla pewności decyzję o stosowaniu ich warto skonsultować z lekarzem.

Chociaż okres ciąży to czas, gdy matka jest dodatkowo narażona na zakażenie drożdżakami wywołującymi chorobę, to sam łupież pstry nie jest niebezpieczny dla płodu.
Co stosować na łupież pstry?

Domowe metody na walkę z łupieżem pstrym uznawane są za najbezpieczniejsze dla kobiet w ciąży i niewywołujące wpływu na płód. Wśród nich można wymienić dwie główne grupy: zioła oraz artykuły spożywcze. Stosuje się je albo zewnętrznie na chorobowo zmienione miejsca, albo spożywając w celu podniesienia odporności i stymulacji organizmu. Należy pamiętać, że właściwa dieta pomaga w zwalczaniu choroby i chroni przed jej ewentualnymi nawrotami.

Naturalne środki do walki z chorobą to:

jogurt,
olejek z drzewa herbacianego,
pasta czosnkowa,
domowa maść z kurkumy,
glistnik jaskółcze ziele,
maść nagietkowa,
olejek z oregano.

Wśród medycznych środków zwalczających łupież pstry można wymienić m.in.:

maści zawierające klotrimazok, mikonazol,
szampony oraz mydła zawierające kwas salicylowy,
kosmetyki, w skład których wchodzi selen,
szampony hamujące łojotok oraz o działaniu przeciwłupieżowym (np. z dziegciem).

Pamiętaj o…

Blog plamki.net.pl radzi pamiętać o właściwej higienie osobistej, praniu pościeli, ręczników oraz bielizny w gorącej wodzie, unikaniu wystawienia na promienie słoneczne (zaostrzają one objawy łupieżu) oraz o właściwym odżywianiu (dieta bogata w naturalne probiotyki jak ogórki kiszone, jogurty itd.).


Vigrax - tabletki na potencję - sprawdź naturalne, ziołowe tabletki na impotencję!

Jak powiększyć penisa? - naturalne powiększanie penisa. Powiększ swojego penisa nawet o 7,5 cm.

Pro Long System - skuteczne powiększanie penisa.

 penis rozmiar

CommentsLeave a Reply