Stany erekcji

Erekcja najczęściej powodowana jest poprzez czynniki psychogenne w sferze erogennej, takie jak dotyk, zapach, dźwięk, wyobraźnia, wizualizacje i stymulacja seksualna.

Ponadto erekcja może być spowodowana mechanicznym pobudzaniem narządów płciowych, np. podczas masturbacji bez udziału partnera (albo przy jego biernym udziale), w wyniku pobudzaniu własnych organów płciowych, lub poprzez wzajemną masturbację, czyli sytuacje z aktywnym udziałem partnera.

Może występować także erekcja spontaniczna – spowodowana aktywnością neuronów w ośrodkach mózgu odpowiedzialnych za stany pobudzenia seksualnego.

Często występują samoistne erekcje podczas snu, a dokładniej podczas tej części snu zwanej fazą REM, określane są one jako nocne erekcje członka. Podczas wzwodu w rdzeniu pobudzany jest ośrodek wytryskowy, co często prowadzi do wytrysku (zwanego ejakulacją) nasienia /spermy/ z prącia może. Mimowolny wytrysk nasienia u mężczyzn podczas snu nazywany jest polucją (albo zmazą nocną).

Polucje nie muszą zdarzać się u wszystkich mężczyzn, a ich niewystępowanie nie stanowi choroby. Pierwsza zmaza nocna pojawia się u chłopców w okresie dojrzewania i uznawana jest za przejaw osiągnięcia dojrzałości płciowej. Jak wskazują badania, polucja pojawia się częściej u mężczyzn, którzy zachowują abstynencję płciową. Polucji mogą towarzyszyć sny o treściach erotycznych.

Częstotliwość występowania polucji u różnych mężczyzn jest inna. Jej przeciętna częstość spada wraz z wiekiem: od ok. 0,35 razy w tygodniu u 15-latków do ok. 0,15 razy u będących w stałych związkach 50-latków.


Vigrax - tabletki na potencję - sprawdź naturalne, ziołowe tabletki na impotencję!

Jak powiększyć penisa? - naturalne powiększanie penisa. Powiększ swojego penisa nawet o 7,5 cm.

Pro Long System - skuteczne powiększanie penisa.

 penis rozmiar

CommentsLeave a Reply