Trichoskopia

Włosy to niezwykle istotny element naszego wyglądu zewnętrznego. Zdrowo wyglądająca fryzura przyciąga wzrok, można za jej pomocą dodać sobie uroku, jak również podkreślić swoje atuty. Niestety nie jest to możliwe, jeśli borykamy się różnymi problemami dotyczącymi włosów czy też skóry głowy. Bagatelizowane przez wiele osób wypadanie włosów może być objawem łysienia bądź też znacznie poważniejszego schorzenia. Czasami nie wystarczy zmiana pielęgnacji czy też diety, chociaż warto od tego zacząć. W przypadku masowej utraty włosów należy jak najszybciej zgłosić się do specjalisty i wykonać trichoskopię w celu rozpoznania przyczyny nadmiernego wypadania włosów oraz ustalenia skutecznego leczenia.

Przy nadmiernym wypadaniu włosów kompleksowa diagnostyka to podstawa

Codzienne wpadanie włosów jest naturalnym zjawiskiem, jednak kiedy fryzura widocznie zaczyna się przerzedzać czy też powstają łyse placki na owłosionej skórze głowy, to jest to sygnał alarmowy świadczący o tym,  że nasz organizm nie działa prawidłowo. Im szybciej udamy się do specjalisty, tym większe szanse mamy na zatrzymanie procesu wypadania włosów.

Czym jest trichoskopia?

Trichoskopia jest nieinwazyjną metodą diagnostyczną, która pozwala na wideodermoskopową ocenę włosów oraz owłosionej skóry głowy. Wideodermoskop działa na podobnej zasadzie co mikroskopia epiluminescencyjna i pozwala na uzyskanie powiększenia 20-70x, dzięki czemu można ocenić struktury niewidoczne gołym okiem. Obecnie trichoskopię stosuje się nawet do diagnostyki łysienia bliznowaciejącego, ponieważ można zaobserwować dzięki niej białe punkty, czyli zwłókniałe ujścia mieszków włosowych.

Okazuje się, że odpowiednio wcześnie postawiona diagnoza umożliwia zastosowanie efektywnej terapii leczniczej, co ma ogromne znaczenie w przypadku początkowego stadium łysienia androgenowego, które jest schorzeniem charakteryzującym się powolnym przebiegiem, często niezauważalnym przez długi czas przez chorego. Wczesne wykrycie łysienia bliznowaciejącego również jest niezwykle istotne, ponieważ jest to schorzenie prowadzące do nieodwracalnej utraty włosów.

Badanie trichoskopii wykonywane jest zwykle rejestrując w 20x powiększeniu dwa obrazy oraz cztery obrazy w powiększeniu 70x w okolicy czołowej, skroniowej oraz potylicznej. Badanie służy ocenie całkowitej liczby łodyg, włosów odrastających, pustych miejsc włosowych, włosów mieszkowych, żółtych czopów rogowych oraz pojedynczych, podwójnych i potrójnych jednostek włosowo-łojowych.

Zobacz też: http://www.zdronet.pl/nadmiar-testosteronu-przyczyna-wypadania-wlosow-u-kobiet,1879,news.html

Trichoskopia pozwala także na rozróżnienie włosów dystroficznych, resztkowych oraz zaburzeń w obrazie łodygi włosa.

Trichoskopia, czyli niezwykle pomocne narzędzie diagnostyczne

Trichoskopia jest niezwykle użytecznym badaniem, które dzięki swojej obiektywności i nieinwazyjności stało się podstawowym narzędziem diagnostycznym w rękach klinicysty i badacza. Pozwala na ocenę dynamiki procesu chorobowego oraz terapeutycznego.  Trichoskopia cechuje się wysoką czułością i swoistością w przypadku łysienia androgenowego. Podobne jest w przypadku łysienia telogenowego. Dzięki badaniu można także wykryć choroby zapalne typu liszaj płaski oraz liszaj rumieniowaty krążkowy. Do przeprowadzenia trichoskopii nie jest konieczne pobieranie od pacjenta włosów.


Vigrax - tabletki na potencję - sprawdź naturalne, ziołowe tabletki na impotencję!

Jak powiększyć penisa? - naturalne powiększanie penisa. Powiększ swojego penisa nawet o 7,5 cm.

Pro Long System - skuteczne powiększanie penisa.

 penis rozmiar

CommentsLeave a Reply