Zabiegowe metody leczenia impotencji

Poznaj metody zabiegowego leczenia impotencji.

Zabiegi wewnątrznaczyniowe

Zmiany organiczne (związane z chorobami) w naczyniach odpowiadają za ponad 50% przypadków zaburzeń erekcji u ogółu mężczyzn, o odsetek jest jeszcze większy u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca, cukrzycą i innymi chorobami na tle miażdżycy naczyń obwodowych. Większość zaburzeń erekcji o podłożu naczyniowym uwarunkowana jest zmianami w obrębie układu tętniczego (głównie tętnice biodrowe i sromowe).

Jedną z bardziej współczesnych metod terapeutycznych w leczeniu zaburzeń erekcji o podłożu naczyniowym jest procedura endowaskularna polegająca na przezskórnej angioplastyce (zabieg poszerzenia naczyń krwionośnych, które zostały zwężone lub zamknięte w wyniku choroby, najczęściej miażdżycy) balonowej tętnic biodrowych i sromowych, ich udrożnieniu i wszczepieniu stentów naczyniowych uwalniających odpowiednie leki.

Rekonstrukcje

W przypadkach uszkodzeń narządów płciowych oraz naczyń lub ich unerwienia wykonuje się zabiegi rekonstrukcyjne członka. Przede wszystkim korzystają z nich mężczyźni po wypadkach komunikacyjnych, urazach mechanicznych lub pacjenci z wadami powodującymi utratę funkcji prącia. To przeważnie bardzo skomplikowane i poważne technicznie zabiegi, których efekt końcowy nie zawsze bywa w pełni zadowalający. Jednak dla niektórych pacjentów rekonstrukcja pozostaje jedyną metodą terapeutyczną umożliwiającą przywrócenie właściwej funkcji prącia.

Implantowanie protez prącia

Obecnie implantowanie protez prącia jest raczej metodą ostateczną, stosowaną jedynie w przypadkach, kiedy inne metody nie są możliwe. Kiedyś wykonywano je częściej, jednakże w miarę postępu medycyny i coraz większej dostępności preparatów doustnych z grupy inhibitorów fosfodiesterazy (w tym najbardziej popularnej wiagry) stały się sposobem mniej popularnym.

Ogólnie implanty prącia można podzielić na:

  • półsztywne pręty – proteza zachowuje jednakowy, niezmienny kształt i nie może być modyfikowana, co oznacza, że penis przez cały czas jest usztywniony i niestety, nie jest możliwa zmiana jego kształtu i objętości,
  • półsztywne i kilkuczęściowe protezy hydrauliczne – protezy, które zachowują zbliżony kształt prącia w spoczynku, a przed stosunkiem seksualnym mogą być napompowane do objętości zbliżonej do naturalnego wzwodu; a metoda ta daje możliwość funkcjonowania prącia niezależnie od mechanizmów fizjologicznych i obciążeń chorobowych pacjenta.

Ponadto, implantacja protezy jest operacyjnym zabiegiem inwazyjnym, a zatem obciążonym powikłaniami. Oprócz tego taki zabieg wiąże się z bólem i dolegliwościami w okresie pooperacyjnym. Także, ze względu na nienaturalny kształt prącia, efekt kosmetyczny może być dla pacjenta niezadowalający.


Vigrax - tabletki na potencję - sprawdź naturalne, ziołowe tabletki na impotencję!

Jak powiększyć penisa? - naturalne powiększanie penisa. Powiększ swojego penisa nawet o 7,5 cm.

Pro Long System - skuteczne powiększanie penisa.

 penis rozmiar

CommentsLeave a Reply