Zaburzenia wzwodu

Erekcja – fenomen ciała jamistego. Jedną z najczęstszych dysfunkcji seksualnych u mężczyzn są zaburzenia wzwodu (zwane ED od ang. Erectile Dysfunction) określane jako „niemożność uzyskania pełnej erekcji bądź niemożność utrzymania jej tak długo, aby mógł się odbyć stosunek seksualny”.

Określenie erekcja najczęściej odnosi się do wzwodu penisa u mężczyzn. Erekcja (z łac. erectio – wzwód prącia) to usztywnienie i powiększenie się narządu zbudowanego z dwóch podłużnych ciał jamistych (swego rodzaju komór) oraz ciała gąbczastego (zawierającego cewkę moczową), w wyniku zwiększonego dopływu krwi do organu. Ciała jamiste (zaopatrywane w krew poprzez swoje własne tętnice) w stanie erekcji znacznie zwiększają objętość właśnie pod wpływem napływającej do nich krwi. Tętnice z kolei otoczone są warstwę mięśniową zbudowaną z mięśni gładkich, które kurcząc się, bądź rozkurczając, regulują napływanie lub odpływ krwi.

Wzwód męskiego prącia jest konieczny do odbycia pełnego stosunku płciowego, zaś zaburzenia jego funkcjonowania wiążą się z impotencją (z łac. impotentia coeundi – niezdolność dokonania stosunku płciowego).

O efektywnej erekcji męskiego prącia decyduje stan jego układu naczyniowego odpowiedzialnego za dopływ krwi do narządów płciowych. Wszystkie nieprawidłowości funkcjonowania tego układu, związane z zaburzeniami hormonalnymi lub niektórymi chorobami, jak miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy choroba wieńcowa, mają odzwierciedlenie w problemach z uzyskaniem wzwodu.


Vigrax - tabletki na potencję - sprawdź naturalne, ziołowe tabletki na impotencję!

Jak powiększyć penisa? - naturalne powiększanie penisa. Powiększ swojego penisa nawet o 7,5 cm.

Pro Long System - skuteczne powiększanie penisa.

 penis rozmiar

CommentsLeave a Reply